Quercus od 1992 roku
Firma Quercus powstała w 1992 roku w Jedwabnie, niedaleko Szczytna, na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie. W początkowym okresie swojej działalności zajmowała się wytwarzaniem zrębki na potrzeby produkcji płyt wiórowych i pilśniowych.
W 2005 roku zakład przekształcił się w spółkę, przyjmując ostatecznie funkcjonującą do dziś nazwę Quercus Sp. z o.o.
W związku z intensywną rozbudową technik pozyskiwania odnawialnych źródeł energii nasza firma wyspecjalizowała się w produkcji biopaliw stałych pochodzenia drzewnego. Odbiorcami tej biomasy są przede wszystkim wiodące w Polsce proekologiczne ciepłownie i elektrociepłownie wytwarzające energię w procesach bezpośredniego spalania, gazyfikacji oraz pirolizy.
Nowoczesny park maszynowy, ciągły rozwój technologiczny oraz rozbudowana sieć odbiorców czynią z nas jednego z najważniejszych w Polsce producentów biopaliw oraz jednego z najbardziej rozpoznawalnych dostawców biomasy krajowej.
Dynamiczny rozwój firmy, nowoczesny park maszynowy oraz rozbudowana sieć odbiorców czynią z niej jednego z najważniejszych w Polsce producentów biopaliw oraz jednego z najbardziej rozpoznawalnych dostawców energii ze źródeł odnawialnych.
Quercus
Dwa oddziały, jeszcze więcej możliwości
Oddział Pasym
Mieści się tu główna siedziba firmy zlokalizowana w bezpośrednim sąsiedztwie utwardzonego placu biomasowego i bocznicy kolejowej będącej w stanie obsłużyć całopociągowe przesyłki w systemie kontenerowym na platformach SGS lub w wagonach Eaos.
Chcąc zmaksymalizować skuteczność i efektywność naszych dostaw zbudowaliśmy profesjonalny dział techniczny, który utrzymuje nasze maszyny i urządzenia na pożądanym poziomie sprawności.
Oddział Spychowo
To rozbudowana infrastruktura dedykowana nie tylko produkcji i magazynowaniu zrębki, ale również mająca olbrzymi potencjał transportowy i przeładunkowy. Podobnie jak w Pasymiu znajduje się tutaj bocznica kolejowa zlokalizowana w bezpośrednim sąsiedztwie utwardzonych placów magazynowych. Obiekt ten został zaprojektowany w taki sposób, by umożliwić obsługę złożonych projektów. Łączna długość toru kolejowego to ponad 2000 m, umożliwia sprawny załadunek, a oświetlenie placów magazynowych i zaawansowany system PPOŻ dają komfort pracy i bezpieczeństwo.